#historiajednejfotografii…

#historiajednejfotografii #ciekawostki #historia #technologia #fotografia

11 czerwca 1997 Philippe i Sonia Kahn spędzili 18 godzin w szpitalu czekając na przyjście na świat swojej córki Sophie. Przyszły ojciec chciał zrobić zdjęcie swojej pierworodnej, jednak zamiast czekać na to, aż wróci do domu i pokaże swoją pociechę rodzinie i znajomym, postanowił rozpowszechnić zdjęcie jeszcze będąc w szpitalu. W 1997 roku nie było telefonów komórkowych z funkcją aparatu, więc ambitny wynalazca, postanowił takowy stworzyć.

Jak tłumaczył później wynalazca, podczas 18-godzinnego porodu swojej żony, miał w szpitalu kamerę Casio QV-10, Motorolę StarTAC, laptop i dużo czasu na rozmyślanie, jak przesłać zdjęcie dziecka do bliskich bezpośrednio ze szpitala. Kahn przypomniał sobie w odpowiednim momencie o tym, że w samochodzie ma zestaw głośnomówiący StarTAC, poprzez który mógł połączyć się z telefonem. – Z błogosławieństwem mojej żony zbiegłem do samochodu i zacząłem pracować przy budowie czegoś, co umożliwi mi przesyłanie zdjęć z laptopa, który także połączony jest z aparatem oraz komórką – mówił.

Philippe Kahn tym samym uznany został za twórcę pierwszego aparatu telefonicznego. Od tamtego czasu stał się także pionierem w zakresie własności intelektualnej i autorem kilkudziesięciu patentów technologicznych obejmujących m.in. smartfony czy sprzęty medyczne.

pokaż spoiler [Źródło](https://www.wprost.pl/nauka/10059534/Tak-wygladalo-pierwsze-zdjecie-wykonane-20-lat-temu-aparatem-w-telefonie-Co-uwieczniono.html)

Powered by WPeMatico